hiv ve aids

AIDS TESTİ FİYATILaboratuvarlarda AIDS testi fiyatları HIV Duo Ultra Testi fiyatı 900 TL – 1500 TL arasında, HIV PCR Testi fiyatı 1500 TL – 2500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Çalışılan hiv testi yöntemine göre aids testi fiyatı değişiklik göstermektedir. Örneğin rutin taramada kullanılan elisa testi fiyatı 500 TL – 750 TL arasında değişmektedir. Ama unutulmamalıdır ki eliza testi için şüpheli temastan sonra 3 ay beklemek gereklidir. Bunun nedeni anti hiv antikorlarının 3 aydan önce kesin sonuç vermemesidir. Erken tanıda kullanılan HIV Duo Ultra testi ve HIV PCR testi, elisa testi gibi basit hiv testi fiyatlarına göre maliyeti biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi daha güvenilir ve erken dönemde HIV virüsünü tespit edebilmesidir.

HIV Duo Ultra Testi şüpheli temastan 14. gün ve sonrasında yapılmaktadır. Gelişmiş 4.nesil HIV1 ve HIV2 ‘nin antikorlarını ve eş zamanlı olarak p24 antijenini saptayabilen özgül güvenilirliği %99.88 olan bir hiv testidir.

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) HIV1 ve HIV2’ nin antikorlarını aynı zamanda p24 antijenini saptayabilen gelişmiş 4.nesil testleri önermektedir.

HIV Rna PCR Testi şüpheli temastan 9. gün ve sonrasında erken dönemde yapılabilmektedir.

Mavi Laboratuarlar Grubu Fatih, Beylikdüzü ve Kadıköy şubelerimizde hiv testi yapılmaktadır. p24 antijen testi, hiv pcr testi, hiv duo ultra testi, hiv western blot testi İstanbul da bulunan tüm şubelerimizde yapılmaktadır.


HIV testi yaptırmak ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

ÇAĞRI MERKEZİ
0850 360 06 05